Bezpečnost potravin

Ocenění na Zemi živitelce v Českých Budějovicích

Vydáno: 30. 8. 2007
Autor: pospisilova

Zlatý klas je soutěž o nejlepší vystavený exponát na mezinárodním zemědělském agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích

Zlatý klas je soutěž o nejlepší vystavený exponát na mezinárodním zemědělském agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích. Protože se této soutěže zúčastňují pouze špičkové výrobky z celé republiky, dá se bez nadsázky říci, že ten exponát, který získá nejvyšší cenu – ZLATÝ KLAS S KYTIČKOU – je zároveň špičkovým výrobkem Česka. Letos se z úspěchu nečekaně těšila společnost s ručením omezeným Včelpo z Obory u Skalice nad Svitavou, jejímž stoprocentním vlastníkem je Český svaz včelařů. Ta do Zlatého klasu (do kategorie potravinářství a zpracovatelský průmysl) přihlásila dva své produkty – med květový pastový (v tubě) a Honey Vit, směs medu, mateří kašičky a pylu (ve skleničce). Honey Vit odbornou porotu doslova nadchl. Získal Zlatý klas s kytičkou!
Cenu předal předseda hodnotitelské komise pro kategorii potravinářství a zpracovatelský průmysl Ing. František Sládek, CSc. z Ministerstva zemědělství České republiky (vrchní ředitel sekce potravinářských výrob – Úřadu pro potraviny).  Zároveň podrobně zdůvodnil, proč se hodnotitelská komise a soutěžní porota rozhodly jmenovaný výrobek vyznamenat hlavní cenou.

Více informací zde