Bezpečnost potravin

Nový katalog opatření proti salmonelám a kampylobakteru

Vydáno: 13. 8. 2008
Autor:

Dánské ministerstvo zemědělství hodlá vypracovat katalog požadavků, který by měl přispět k výrazné redukci kontaminace salmonel a kampylobakter u dováženého masa.

Kodaň (aho/lme) – Dánsko zamýšlí výrazně zintenzívnit testaci importovaného masa na přítomnost salmonel a kampylobakter.  
Příslušné kompetentní úřady zabývající se dozorem a kontrolou by měly svoji pozornost zaměřit zejména na takové podniky zabývající se dovozem masa, ve kterých již dříve došlo k problematickému výskytu těchto choroboplodných zárodků. Tyto společnosti by měly předem nahlásit úřadům záměr dovézt maso tak, aby mohla být dodávka intenzivně prověřena. O tomto záměru informovali zástupci dánského ministerstva zemědělství v Kodani v pátek 8. 8.
Dánské ministerstvo proto hodlá vypracovat společně s dánskými dovozci katalog požadavků, s jehož pomocí by se mělo docílit výrazné redukce kontaminace dodávek masa zárodky jako jsou salmonely a kampylobakter. Nově koncipovaná bezpečnostní kritéria by měla zajistit, že v Dánsku nedojde k prodeji žádného masa, které by těmto kritériím neodpovídalo.           
Dänemark etabliert neuen Maßnamenkatalog gegen Salmonellen und Campylobacter.
[cit. 2008-08-11], www.animal-health-online.de