Navštivte také

Předchozí reklama
Následující reklama
Počet záznamů: 12
Navštivte také: MZe ČR – Bezpečnost potravin
MZe ČR – Bezpečnost potravin
Navštivte také: Ministerstvo zdravotnictví ČR
Ministerstvo zdravotnictví ČR
Navštivte také: Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Navštivte také: Státní veterinární správa ČR
Státní veterinární správa ČR
Navštivte také: Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Navštivte také: Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Navštivte také: Státní zdravotní ústav
Státní zdravotní ústav
Navštivte také: Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Navštivte také: Kancelář WHO v České republice
Kancelář WHO v České republice
Navštivte také: Víš co jíš? (informace o výživě)
Víš co jíš? (informace o výživě)
Navštivte také: Knowledge Junction EFSA
Knowledge Junction EFSA
Navštivte také: Evropská rada pro informace o potravinách
Evropská rada pro informace o potravinách

Přidat článek Muzeum znovu otevřeno! do kategorie

Aktuality > Aktuality
Odborné akce

Muzeum znovu otevřeno!

Vydáno: 8.12.2020
Tisk článku
Autor: NZM
Expozice v pražské pobočce NZM jsou otevřeny veřejnosti.


Foto: NZM

Od čtvrtka 3. prosince jsou znovu otevřeny expozice v pražské pobočce NZM . Otevření muzea umožnila mírnější opatření 3. stupně rizika v protiepidemickém systému (PES), která právě od čtvrtka 3. prosince začaly platit. V tomto režimu mohou být muzea a galerie otevřena pro 25 % své kapacity. Více o opatřeních v muzeu naleznete zde.

Prvních padesát návštěvníků dostane jako dárek roušku, každý stý potom volnou rodinnou vstupenku s platností do konce roku 2021. Zdravotníkům a záchranářům, kteří se podílejí na zvládání koronavirové krize, bude do konce roku umožněn vstup zdarma.

Čekají na vás nové výstavy

Při návštěvě hlavní výstavní budovy v Praze zjistíte, že v muzeu po dobu uzavření rozhodně nezaháleli. Nejen, že po celou dobu muzeum připravovalo on-line program V muzeu jako doma, současně jsme zde instalovali hned čtyři nové výstavy.

Hlavní výstava Lékaři rostlin, která představuje práci rostlinolékařů a také historii jejich oboru, byla zahájena těsně před zavřením muzea, a i ona již byla ochuzena o slavnostní vernisáž. Výstava vznikla díky spolupráci s řadou výzkumných ústavů a potrvá až do června roku 2022.

Vánočním svátkům tematicky velmi blízká je výstava Česká rybí kuchyně aneb kapr nejen o Vánocích. Zabývá se zpracováním, využitím a konzumací ryb v kontextu české rybářské tradice, která vždy kladla nároky na zachování kvality rybího masa při přepravě a distribuci a také na humánnost způsobu přepravy ryb. Jedním z hlavních témat výstavy je právě konzumace kapra v období vánočních svátků a také obecně symbolika ryby. Vánoční téma výstavy doplňuje i vánoční strom a Betlém, který muzeum každoročně vystavuje.

Tajemství dřeva. To je umělecká výstava Martina Patřičného, s nímž muzeum aktuálně pracuje nejen v Praze, ale i na Kačině. Co je na dřevě tajemného a co nám připomíná? Na výstavě můžete nahlédnout do hlubin umělcovy duše a potěšit se krásou jednoho ze základních přírodních materiálů.

Metrofood. Fotografickou výstavu Potraviny, jak je neznáte jsme vám v rámci Noci vědců zpřístupnili on-line, nyní ji můžete na střeše muzea vidět na vlastní oči. Soubor makrofotografií nejrůznějších přírodních i syntetických látek, ze kterých vznikají potraviny, umožní nahlédnout do neznámého světa mikroskopických struktur.

 

Zdroj: NZM

Tyto stránky provozuje Ministerstvo zemědělství © 2021