Navštivte také

Předchozí reklama
Následující reklama
Počet záznamů: 12
Navštivte také: MZe ČR – Bezpečnost potravin
MZe ČR – Bezpečnost potravin
Navštivte také: Ministerstvo zdravotnictví ČR
Ministerstvo zdravotnictví ČR
Navštivte také: Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Navštivte také: Státní veterinární správa ČR
Státní veterinární správa ČR
Navštivte také: Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Navštivte také: Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Navštivte také: Státní zdravotní ústav
Státní zdravotní ústav
Navštivte také: Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Navštivte také: Kancelář WHO v České republice
Kancelář WHO v České republice
Navštivte také: Víš co jíš? (informace o výživě)
Víš co jíš? (informace o výživě)
Navštivte také: Knowledge Junction EFSA
Knowledge Junction EFSA
Navštivte také: Evropská rada pro informace o potravinách
Evropská rada pro informace o potravinách

Přidat článek Ministr zemědělství jednal se svým maďarským protějškem o aktuálních tématech evropského zemědělství do kategorie

Aktuality > Aktuality
Kvalita potravin > Kvalita potravin

Ministr zemědělství jednal se svým maďarským protějškem o aktuálních tématech evropského zemědělství

Vydáno: 9.6.2017
Tisk článku
Autor: MZe
Tisková zpráva Ministerstva zemědělství ze dne 8. 6. 2017.Ministr zemědělství Marian Jurečka se dnes v Židlochovicích sešel s maďarským ministrem zemědělství Sándorem Fazekasem. Jednali mimo jiné o Společné zemědělské politice (SZP), například o jejím celkovém zjednodušení a snížení byrokracie. Dále hovořili o Společné rybářské politice, o nekalých obchodních praktikách a také o nutnosti podpory legislativy proti dvojí kvalitě potravin.

„Prosazujeme, aby nová Společná zemědělská politika byla celkově jednodušší. Musí dojít ke  změnám, které stanoví jasná a jednoduchá pravidla pro zemědělce, kterým chceme vyjít maximálně vstříc. S tím souvisí také náš zásadní cíl snížit administrativní zátěž pro zemědělce i státní správu o desítky procent,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

V rámci SZP oba ministři zemědělství probírali způsoby řešení a možná opatření podporující reálné zjednodušení SZP, rovné podmínky pro všechny zemědělce v Evropské unii, generační obměnu, minimalizaci negativních zásahů zemědělství do životního prostředí, potřebu zvýšení konkurenceschopnosti zemědělských podniků nebo zlepšení kvality života na venkově.

Ministr Marian Jurečka poděkoval maďarskému kolegovi za podporu v otázce dvojí kvality potravin. Maďarské straně také vadí diskriminace části zákazníků v podobě nabídky produktů stejné značky ale rozdílné kvality. Česká republika vítá úsilí, které Maďarsko v tomto ohledu vynakládá, a cení si také prezentace výsledků testu provedeného v Maďarsku. Český ministr požádal Sándora Fazekase, aby podpořil řešení tohoto problému na úrovni Evropské unie.

„Do budoucna může být přínosné zveřejňovat výsledky testů kvality potravin tak, aby si spotřebitelé mohli sami udělat představu a rozhodnout se, který výrobek si koupí, a tím podpoří jeho výrobce,“ řekl ministr Jurečka.

Maďarsko patří k tradičním a významným obchodním partnerům České republiky v agrárním obchodu. Nejvýznamnějšími položkami českého agrárního vývozu jsou čokoláda, uzeniny a v posledních letech také nealkoholické nápoje, pekařské zboží a cukr. Z Maďarska se k nám nejvíce dováží přípravky pro výživu zvířat, drůbeží maso a droby, slunečnicový olej nebo pekařské výrobky.

V rámci dvoudenní oficiální návštěvy se maďarská delegace zúčastní mimo jiné prohlídky Pivovaru Starobrno, podniku Zetor Tractors, zavítá do ekologické firmy Sonnentor, která vyrábí čaje a koření, a také navštíví Vinařství Maděřič. 


Markéta Ježková
tisková mluvčí Ministerstva zemědělství

Zdroj: Ministerstvo zemědělství

Tyto stránky provozuje Ministerstvo zemědělství © 2021