Bezpečnost potravin

Logo KLASA se objeví na obalech dalších pěti kvalitních výrobků

Vydáno: 20. 6. 2016
Autor: SZIF

Tisková zpráva SZIF ze dne 16. 6. 2016.

Celkem pět výrobků získalo nově značku kvality KLASA. Společnosti „AGRO-LA“ a UNILEVER ČR rozšířily škálu již oceněných produktů každý o svou novinku s jedinečnou příchutí. Nově byly oceněny také mouky výrobce Pejšův mlýn Sedlčany. V současné době najdou spotřebitelé značku KLASA na 1063 výrobcích od 217 výrobců.

Nově oceněnými výrobky jsou:

Jihočeský zákys Černý rybíz
Výrobce: „AGRO-LA“, spol. s r.o.
Oceněný zákys je vyroben tradiční metodou kysáním přímo v obalu. Vyrábí se z českého mléka a má příjemně nakyslou chuť po černém rybízu.
Společnost používá vlastní kultury s obsahem významných mikroorganismů z hlediska výživy a moderní skleněný obal, který je recyklovatelný.
Výrobce tradičních jogurtů a zákysů ve skle, společnost “AGRO-LA“ z Jindřichova Hradce, byla založena v roce 1992. Její hlavní náplní je akreditovaná laboratorní činnost pro potravinářství, zemědělství a životní prostředí, dále se také věnuje přípravě živných půd pro mikrobiologii a
bakteriologických koncentrátů pro potravinářství. V roce 1993 byla zahájena výroba jogurtů, která se stala díky kvalitě produktů jednou z nejdůležitějších činností této firmy.

Sedlčanská mouka hladká pšeničná, Sedlčanská mouka polohrubá pšeničná, Sedlčanská mouka hrubá pšeničná
Výrobce: Pejšův mlýn Sedlčany spol. s r.o.
Všechny tři oceněné mouky vynikají díky složení technologického zařízení (čištění obilí před mletím, povrchové opracování zrna) a vyváženému diagramu mletí. Výstupní kvalitu a hygienickou bezpečnost výrobků zajišťuje pečlivá kontrola ve vlastní provozní laboratoři. Výsledkem jsou kvalitní mouky nejen pro domácí kuchyni, ale i pro pekařskou a cukrářskou výrobu.
V Pejšově modernizovaném mlýně využívají letitých zkušeností v mlynářském řemeslu a používají prvotřídní obilí z produkce českých pěstitelů, převážně ze středních Čech.

Míša termix
Výrobce: UNILEVER ČR, spol. s r.o.
Oceněný mražený krém Míša termix doplňuje řadu Míša výrobků. Tento výrobek na dřívku má vysoký obsah tvarohu 49 %, je obohacen kakaem a pokryt bílou polevou. Lze jej využít ijako chutnou svačinku.
Společnost UNILEVER ČR nabízí celosvětově více než 400 značek pro potraviny, domácnost, osobní péči a další. Portfolio firmy představují světově známé značky jako například Lipton, Knorr nebo Dove, ale také dlouhodobě oblíbené tuzemské značky, jako je právě zmrzlina Míša.

Národní značku kvality KLASA uděluje mimořádně kvalitním potravinářským a zemědělským výrobkům ministr zemědělství od roku 2003. Administraci značky provádí Státní zemědělský intervenční fond. Národní značku kvality získává výrobce na tři roky. Logo KLASA slouží spotřebitelům k lepší orientaci na trhu při rozeznání výjimečně kvalitních produktů v porovnání s běžně dostupnými potravinami. V současnosti mohou spotřebitelé nalézt značku KLASA na obalech celkem 1063 produktů od 217 českých a moravských výrobců. Další informace a kompletní seznam všech oceněných produktů jsou dostupné na stránkách http://www.eklasa.cz/.


Vladimíra Nováková
tisková mluvčí SZIF

Zdroj: SZIF