Bezpečnost potravin

LABOREXPO 2007

Vydáno: 26. 9. 2007
Autor: pospisilova

26. a 27. září probíhá specializovaná obchodní výstava, na které se prezentují přední dodavatelé přístrojové laboratorní a procesní techniky a vybavení pro laboratoře včetně potravinářských.

ýstava LABOREXPO je významným místem setkání pracovníků různého druhu laboratoří se zástupci téměř 70 společností dodávajících techniku a vybavení pro laboratoře, vědu a výzkum. Návštěvníci výstavy mají možnost se osobně seznámit s nejnovějšími přístroji a novými metodami při jejich použití, využít aktuálních slev a cenových nabídek vystavovatelů a zároveň i navštívit velmi zajímavý doprovodný program.
Odborný doprovodný program výstavy je zaměřený na "Moderní trendy ve farmaceutických výrobách" se zvláštním zřetelem na biofarmaka.
Jedním z partnerů výstavy je rovněž Informační centrum bezpečnosti potravin ÚZPI.
Nové tlakové lahve pro český trh
Společnost Air Products, největší světový dodavatel chemikálií a technických, vysoce čistých a kalibračních plynů, uvádí při příležitosti výstavy LABOREXPO 2007 na český trh novou tlakovou lahev na vysoce čisté plyny o objemu 10 litrů s patentovanou technologií BIP.
 
Nová lahev bude plněna vysoce čistým argonem, dusíkem a heliem a je určena především pro mobilní laboratoře provádějící analytická měření, jako je například chromatografie nebo měření čistoty ovzduší. Díky své nízké váze a snadnému použití je vhodná také do prostorově stísněných podmínek nebo pro aplikace s menší spotřebou plynu.
 
Podle Garyho Yatese, produktového manažera pro Evropu společnosti Air Products, využívá desetilitrová lahev unikátní patentovanou technologii firmy Air Products s označením BIP (built-in purifier) zajišťující vysokou čistotu skladovaného plynu po dlouhé časové období.
 
„Lahev má zabudované dočišťovače, takže není nutné používat externí, a je vybavena automatickým ventilem zabraňujícím zpětnému průniku nečistot do lahve. Lahve s technologií BIP vykazují nejnižší dostupnou úroveň nečistot, konkrétně u kyslíku méně než 10 ppb a u vlhkosti méně než 20 ppb, což je zásadní pro analytická měření jak v laboratořích, tak v průmyslu,“ řekl Gary Yates.
 
Technologie BIP získala v roce 2004 prestižní cenu Queen´s Award udělovanou ve Velké Británii za vynikající inovace a jejich komerční úspěch.
 
Lahve s technologií BIP, včetně nové desetilitrové, patří do produktové řady technických plynů Experis, které jsou využívány v chemickém, petrochemickém, farmaceutickém průmyslu a v ochraně životního prostředí. Vykazují nejnižší dostupné hladiny nečistot a jsou využívány především tam, kde je potřebná vysoká přesnost měření udržitelná po dlouhá časová období.
 
Více informací naleznete na adrese www.airproducts.com nebo na informační lince 800 100 700,