Bezpečnost potravin

Komisař EU David Byrne se chystá do USA

Vydáno: 18. 3. 2004
Autor:

Komisař pro zdraví a ochranu spotřebitelů David Byrne uskuteční ve dnech 18. a 19. března oficiální návštěvu v USA, aby tady prodiskutoval se svými americkými protějšky záležitosti ptačí chřipky, bezpečnosti potravin, veřejného zdraví a zdraví zvířat.

Komisař má na programu řadu setkání s představiteli vládních a obchodních organizací včetně ministerstva zemědělství (USDA), zdravotnictví (FDA), Světovou bankou a Asociací výrobců potravin (GMA). Bude se jednat o řadě temat, např. o dopadu standardů bezpečnosti potravin na rozvojové země, o nutriční m označování potravin, o zdravotních tvrzeních  na výrobcích. Komisař Byrne bude mít také klíčovou přednášku na konferenci „Regulace bezpečnosti potravin a využití vystopovatelnosti v EU a v USA: konvergence nebo divergence?“. Hlavním tematem konference budou tři případové studie: biotechnologie, BSE a bioterorismus. Výkonný ředitel Evropského úřadu pro bezpečnost potravin Geoffrey Podger se konference také zúčastní.
Plné znění tiskové zprávy na stránce http://europe.eu.int/rapid/start/cgi/guesten.ksh?p_action.gettxt=gt&doc=MEMO/04/62|0|RAPID&lg=EN&display=