Bezpečnost potravin

Hledáte zábavný program pro děti? Navštivte s dětmi Národní zemědělské muzeum v Praze 

Vydáno: 12. 7. 2023
Autor: NZM

Foto: NZM

Pořádáte příměstský tábor a hledáte zábavný program pro děti? Navštivte s dětmi Národní zemědělské muzeum v Praze a užijte si společně aktivity, které právě pro ně muzeum připravilo.

Vsaďte na jistotu a zbavte se starostí s rozmary počasí. S námi se zabavíte ve dnech zalitých sluncem stejně jako za deště. Kvízová hra v budově či hádanky a šifry na čerstvém vzduchu? Nebo snad Praha jako na dlani ze střechy muzea a zemědělské zajímavosti z minulosti i současnosti? Rádi vás v muzeu uvítáme a překvapíme vás přátelskými cenami připravených programů i jejich originální formou.

Těšíme se na vás od 4. července do 1. září 2023 každý den v týdnu kromě pondělků.

Na lektorské programy a hru Objev zapomenutého génia se registrujte předem. Kontakty pro registraci najdete zvlášť u každé aktivtiy.

Kvízové hry po muzeu s chytrým mobilním telefonem (ideální pro případ špatného počasí)

Chtěli jste s dětmi jít do terénu, stopovat fáborky a řešit úkoly, ale počasí tomu zrovna dneska nepřeje? Ať už je venku 30°C nebo prší, přijďte si zahrát do budovy NZM hru s úkoly a šiframi. Hra je určena dětským kolektivům i jednotlivcům.

Kvízová hra po muzeu – Objev zapomenutého génia

Objev zapomenutého génia

Co mají společného tornádo, včely a hrách? Sledujte stopu renesanční osobnosti, která zasáhla hned do několika vědních oborů.
Více o kvízové hře Objev zapomenutého génia

Druhý život obalů

V naší kvízové hře se dozvíte zajímavé informace o recyklaci a na jejím konci vás čeká malá odměna.
Více o kvízové hře Druhý život obalů

Zámková hra

Zámková hra

Texty, mapky a souřadnice vás povedou po stanovištích na Letenské pláni. Na konci cesty vás čeká úkryt se zakódovaným zámkem a pro každého účastníka i malé překvapení.
Aktivita je určena pro věkově smíšené skupiny s dětmi staršími 10 let.
Hru je možné zakoupit na pokladně muzea kdykoliv během otevírací doby muzea (út–ne, 9:00–17:00).
Více o zámkové hře Skryté poklady Letenských sadů

Lektorské programy – pro skupiny s lektorem

Co roste na poli

I uprostřed velkoměsta můžete nahlédnout do zemědělské krajiny v naší živé badatelně na střeše muzea. V programu probíhajícím na střešním políčku se seznámíte se základními plodinami a jejich významem pro každodenní život, vyzkoumáte, k čemu je v praxi šlechtitelství a jak s tím souvisí změna krajiny.
Více o programu Co roste na poli

Myslivost

Potkali jste někdy v lese myslivce? Víte, které činnosti v lesích takový myslivec dělá? A nepletete si ho náhodou s lesníkem? Pokud vás zajímá, co se pod pojmem česká myslivost ve skutečnosti skrývá, navštivte náš lektorský program Myslivost a staňte se na okamžik pomocníkem myslivce.
Více o programu Myslivost

Lesnictví

Zajímá vás, co se děje uvnitř lesa? Kdo se v České republice stará o lesy a kdo o zvěř? Jaký je rozdíl mezi lesníkem a myslivcem? Pokud ano, zveme vás na náš lektorský program / komentovanou prohlídku, kde se dozvíte mnoho zajímavostí z lesa.
Více o programu Lesnictví

Voda v jednom kole

Nechte se vtáhnout do koloběhu vody v přírodě a osvěžte své znalosti o proměnách této nenahraditelné kapaliny!
Více o programu Voda v jednom kole

Příběh obalu

Pojďte prozkoumat podivuhodný svět obalů a zjistit, jaké starosti mají popelnice nebo jestli může mít takový odpadek i druhý život!
Více o programu Příběh obalu 

Včely

Program dětem přiblíží fascinující svět včel, jejich způsob života a komunikaci. Program je veden zážitkovou formou.
Více o programu Včely

Recyklační čtvrtky (program pro všechny návštěvníky s lektorem) 

V programu se dozvíte zajímavosti o historii různých materiálů a recyklaci odpadu. Vyzkoušíte si třídění a zahrajete si hru o nejrychlejšího recyklátora. Vítěz získá jako odměnu šedou popelničku. 
POUZE 2 TERMÍNY: 20. a 27. 7. 2023 od 14 hodin
Více o programu Recyklační čtvrtky

Zdroj: NZM