Navštivte také

Předchozí reklama
Následující reklama
Počet záznamů: 12
Navštivte také: MZe ČR – Bezpečnost potravin
MZe ČR – Bezpečnost potravin
Navštivte také: Ministerstvo zdravotnictví ČR
Ministerstvo zdravotnictví ČR
Navštivte také: Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Navštivte také: Státní veterinární správa ČR
Státní veterinární správa ČR
Navštivte také: Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Navštivte také: Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Navštivte také: Státní zdravotní ústav
Státní zdravotní ústav
Navštivte také: Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Navštivte také: Kancelář WHO v České republice
Kancelář WHO v České republice
Navštivte také: Víš co jíš? (informace o výživě)
Víš co jíš? (informace o výživě)
Navštivte také: Knowledge Junction EFSA
Knowledge Junction EFSA
Navštivte také: Evropská rada pro informace o potravinách
Evropská rada pro informace o potravinách

Přidat článek Historicky první Den zdraví MZ navštívila tisícovka návštěvníků do kategorie

Aktuality > Aktuality
Programy podporující zdraví > Zdroje ICBP - Archiv> Zdroje ICBP - Archiv> Programy podporující zdraví

Historicky první Den zdraví MZ navštívila tisícovka návštěvníků

Vydáno: 26.6.2018
Tisk článku
Autor: Ministerstvo zdravotnictví
Tisková zpráva Ministerstva zdravotnictví ze dne 25. 6. 2018.

Kolem tisícovky návštěvníků zavítalo v sobotu na historicky první Den zdraví, který v Zítkových sadech na nábřeží Vltavy uspořádalo ve spolupráci se svými pražskými přímo řízenými organizacemi Ministerstvo zdravotnictví ČR. Téměř ve dvou desítkách stánků si návštěvníci mohli například nechat změřit tlak, vyšetřit oči a znaménka, poradit se ohledně očkování i výživy a naučit se správné hygieně rukou.

 
Akce nabídla pestrý program. Po celý den byli na místě k dispozici odborníci a lékaři ze špičkových zdravotnických zařízení ke konzultacím a základnímu vyšetření. „Cílem této akce bylo mezi občany vzbudit větší zájem o péči o své zdraví a prevenci. Neustále řešíme otázku, jak lidi léčit, ale stejně důležité je také nemocím předcházet. Proto jsme se rozhodli uspořádat tuto osvětovou preventivní akci pro širokou veřejnost a nabídnout občanům základní vyšetření, odborné poradenství, informace o tom, jak o své zdraví správně pečovat, i o tom, kde hledat odbornou pomoc,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který přibližně hodinu před sobotním polednem všechny přivítal. Každý, kdo měl zájem nechat si prověřit své zdraví, dostal na začátku kartu návštěvníka. S tou postupně lidé navštěvovali všech sedmnáct stánků, kde si mohli například nechat poradit ohledně výživy, naučit se samovyšetření kloubů, jak si správně čistit zuby, zjistit informace o odvykání kouření, nebo se seznámit s tím, jak správně zacházet s léky. Na místě byla také sanitka pražské záchranky, ve které se lidé učili základy první pomoci. Zajímavostí doslova uprostřed této akce byla houpací destigmatizační lavička Národního ústavu duševního zdraví, která je součástí reformy psychiatrické péče v ČR. V neposlední řadě se zde zájemci mohli přihlásit do registru dárců kostní dřeně. Návštěvník, který obešel všechny stánky, si vysloužil malý dárek. Že tato akce měla smysl, dokazuje fakt, že na stánku Fakultní nemocnice Královské Vinohrady lékaři objevili pět maligních melanomů, což je na jednu akci skutečně vysoké číslo. Díky včasnému záchytu se nám tak možná podařilo zachránit některé lidské životy,“ popsal ministr Vojtěch. Na stánku Nemocnice Na Homolce jednomu návštěvníkovi lékaři naměřili vysoký tlak a odhalili u něj riziko mozkové mrtvice. Okamžitě ho tak nasměrovali do nemocnice na důkladné vyšetření. Pozitivní zprávou také je, že Národní registr dárců kostní dřeně získal sedm nových dárců.

Program Dne zdraví byl proložen vědomostní soutěží o hodnotné ceny, kterou moderoval sám ministr Adam Vojtěch. Soutěžilo se také o kávu s ministrem nebo komentovanou prohlídku budovy ministerstva. Vrcholem podvečerního programu bylo vystoupení kapely The Tap Tap, která od 17 hodin roztančila Zítkovy sady. Jednu písničku si s kapelou již tradičně zapíval i ministr Adam Vojtěch. Mezi těmi, kdo v sobotu na Den zdraví zavítal, byli i předseda vlády Andrej Babiš s manželkou a ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová. „Mám velkou radost, jak se akce povedla. Chtěli bychom ji pořádat častěji,“ řekl na závěr ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Na akci se podílely tyto organizace: Všeobecná fakultní nemocnice, Fakultní nemocnice v Motole, Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, Nemocnice Na Bulovce, Nemocnice Na Homolce, Revmatologický ústav, Endokrinologický ústav, Ústav hematologie a krevní transfúze, Státní ústav pro kontrolu léčiv, Hygienická stanice hl. m. Prahy, Národní ústav duševního zdraví, Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy, Český národní registr dárců dřeně a pacientské organizace. Poděkování patří také Praze 2, která ministerstvu propůjčila Zítkovy sady. 

 

Příloha

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví

Tyto stránky provozuje Ministerstvo zemědělství © 2021