Bezpečnost potravin

“Clarinol” – koncentrát CLA k redukci hmotnosti

Vydáno: 6. 3. 2008
Autor:

Přípravek obsahující konjugovanou kyselinu linolovou se osvědčil pro zhubnutí v oblasti břicha a nohou.

Přípravek Clarinol™ od firmy Lipid Nutrition – konjugovaná kyselina linolová (CLA) – může napomáhat při snižování hmotnosti a navíc omezuje takové vedlejší efekty nízkokalorických diet jako vyrážky, podrážděnost, deprese, padání vlasů.
Je vyroben ze světlicového oleje, má vzhled čirého zlatavého oleje nebo prášku, a díky zvláštní technologii je potlačena přítomnost jiných izomerů než c9,t11 and t10,c12.
Clarinol™ je k dispozici ve třech formách: jako volné mastné kyseliny, jako triglyceridy (lepší chuť a snazší trávení) a jako triglyceridy v prášku (chuťově lepší forma do potravin a nápojů).
Nejnovější klinické výsledky publikované v British J. of Nutrition ukazují, že Clarinol snižuje tuk v určitých partiích těla, aniž by bylo nutné cvičení. Testované osoby ztratily průměrně 2 kg, přičemž u žen se jednalo o úbytek v oblastech břicha a na nohou, u mužů přes břicho.
Přípravek je vhodný do jogurtů, mléka, tyčinek a nápojů nahrazujících pokrm.
V USA, kde je nutné uvádět nežádoucí trans-mastné kyseliny na obalu, existuje výjimka pro tuto zdraví prospěšnou formu tuku (CLA).
Dairy Foods, 109, 2008, č. 1, s. 20