Navštivte také

Předchozí reklama
Následující reklama
Počet záznamů: 12
Navštivte také: MZe ČR – Bezpečnost potravin
MZe ČR – Bezpečnost potravin
Navštivte také: Ministerstvo zdravotnictví ČR
Ministerstvo zdravotnictví ČR
Navštivte také: Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Navštivte také: Státní veterinární správa ČR
Státní veterinární správa ČR
Navštivte také: Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Navštivte také: Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Navštivte také: Státní zdravotní ústav
Státní zdravotní ústav
Navštivte také: Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Navštivte také: Kancelář WHO v České republice
Kancelář WHO v České republice
Navštivte také: Víš co jíš? (informace o výživě)
Víš co jíš? (informace o výživě)
Navštivte také: Knowledge Junction EFSA
Knowledge Junction EFSA
Navštivte také: Evropská rada pro informace o potravinách
Evropská rada pro informace o potravinách

Přidat článek ČESKÁ CHUŤOVKA 2013 do kategorie

Akce tuzemské > Akce tuzemské> Akce - Archiv> Akce - Archiv
Aktuality > Aktuality
Kvalita potravin > Kvalita potravin

ČESKÁ CHUŤOVKA 2013

Vydáno: 23.5.2013
Tisk článku
Autor: MZe
Letos se koná již pátý ročník soutěžě „Česká chuťovka“, která podporuje kvalitní a chutné české potraviny.


Výrobci kvalitních a hlavně chutných českých potravin se mohou ucházet o značku „Dobrý tuzemský potravinářský výrobek Česká chuťovka 2013“ letos již popáté. Hlavním smyslem soutěže „Česká chuťovka“ je podpora tradičních hodnot v českém potravinářství, kde chuť a kvalita byly vždy tím, na čem si výrobci nejvíc zakládali. Současně má pomoci i samotným spotřebitelům, aby se ve změti různých označení dokázali dobře orientovat, pokud hledají právě takovou potravinu, která je nejen ověřitelně zdejšího původu, ale na které si i zaručeně pochutnají.

Značku propůjčuje hodnotitelská komise nezávislých odborníků, disponujících vysokým kreditem. Odborným garantem soutěže je tradičně Výzkumný ústav potravinářský Praha, v.v.i., v jehož sídle se v září hodnocení uskuteční. VÚP také samotné hodnocení soutěže organizuje a řídí a zabezpečuje tak vysokou míru její regulérnosti.  Složení hodnotitelské komise i zcela průhledný způsob výběru oceněných, vylučuje jakoukoliv manipulaci s výsledky či jejich ovlivňování jinými zájmy.

Nejdůležitějším kritériem, které musí každý přihlášený výrobek splňovat, jsou jeho vysoké chuťové parametry. Důležitou součástí hodnocení je také design výrobku a jeho spotřebitelská využitelnost. Jak vyplývá už ze samotného loga, o značku „Česká chuťovka“ se mohou ucházet pouze výrobky českých výrobců vyrobené v ČR. Spojením těchto parametrů je značka Česká chuťovka zcela nezaměnitelná s jinými oceněními, která jsou v ČR udělována.

Přihlášku i pravidla soutěže lze nalézt na www.ceskachutovka.cz . Českou chuťovku je možné také sledovat na facebooku, kde jsou uveřejňovány aktuální informace a novinky od držitelů ocenění.

Po předchozích úspěších bude letos už potřetí udělována také značka Dětská chuťovka. Výrobky přihlášené do této kategorie by měly být určeny dětem ve věku od 6 do 16 let. Hodnotit je bude opět autentická dětská porota složená z členů Dětské tiskové agentury a studentů SPŠ potravinářských technologií v pražské Podskalské ulici , za jejíž významné podpory se také soutěž koná.

V loňském, velmi úspěšném 4. ročníku soutěže se do České i Dětské chuťovky přihlásilo rekordních 51 výrobců se 126 výrobky, přičemž 61 potravinářských výrobků od 41 výrobců značku získalo.

Letošní jubilejní 5. ročník soutěže se bude konat pod záštitou pana Milana Štěcha, předsedy Senátu Parlamentu ČR. Předávání letošních ocenění se tak uskuteční 17. října v Rytířském sále  Valdštejnského paláce, sídla Senátu.

(Autor: S. Bodoková, MZe)

Více informací: www.ceskachutovka.cz

 

 

Tyto stránky provozuje Ministerstvo zemědělství © 2021