Bezpečnost potravin

Cadbury stahuje z trhu adventní kalendář

Vydáno: 1. 12. 2005
Autor:

Společnost Cadbury stahuje z prodeje 360 000 kusů adventních kalendářů s mléčnými miničokoládami, protože na obalu nejsou deklarovány ingredience, které by mohly vyvolávat alergické reakce.

Britská společnost Cadbury, jeden z největších světových výrobců čokolády, stahuje z prodeje 360 000 kusů adventních kalendářů s mléčnými miničokoládami, protože na obalu nejsou deklarovány ingredience, které by mohly u senzitivních osob vyvolat alergické reakce. Na přední straně obalu jsou obrázky ovoce, ořechů a čokolády s celými oříšky, ovšem v seznamu ingrediencí na zadní straně obalu nejsou zmiňovány ani ořechy, ani sójové boby. Spotřebitelé, kteří si tento adventní kalendář zakoupili a chtějí ho z uvedených důvodů vrátit, ho mohou zaslat na adresu Cadbury Recall, Freepost MID 20061, Birmingham B30 2QZ, nebo zavolat na helpline společnosti Cadbury 0800 818181. Další informace na adrese :

http://bookshop.leatherheadfood.com/foodscienceworld/main.asp?sectionid=2&sectionname=Nutrition+and+Health  (28. 11. 05)