Navštivte také

Předchozí reklama
Následující reklama
Počet záznamů: 12
Navštivte také: MZe ČR – Bezpečnost potravin
MZe ČR – Bezpečnost potravin
Navštivte také: Ministerstvo zdravotnictví ČR
Ministerstvo zdravotnictví ČR
Navštivte také: Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Navštivte také: Státní veterinární správa ČR
Státní veterinární správa ČR
Navštivte také: Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Navštivte také: Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Navštivte také: Státní zdravotní ústav
Státní zdravotní ústav
Navštivte také: Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Navštivte také: Kancelář WHO v České republice
Kancelář WHO v České republice
Navštivte také: Víš co jíš? (informace o výživě)
Víš co jíš? (informace o výživě)
Navštivte také: Knowledge Junction EFSA
Knowledge Junction EFSA
Navštivte také: Evropská rada pro informace o potravinách
Evropská rada pro informace o potravinách

Přidat článek Biologické centrum na Zemi živitelce 2022 do kategorie

Aktuality > Aktuality
Odborné akce

Biologické centrum na Zemi živitelce 2022

Vydáno: 22.8.2022
Tisk článku
Autor: Biologické centrum AV ČR
Biologické centrum nabídne program o včelách a o biologické ochraně rostlin.

Biologické centrum na Zemi živitelce

Jako již tradičně se Biologické centrum AV ČR zúčastní mezinárodního agrosalonu Země živitelka, který je největší akcí svého druhu v České republice a koná se od 25. do 30. srpna 2022. Biologické centrum ve své Mobilní laboratoři v nepřehlédnutelném stříbrném karavanu návštěvníkům nabídne program o včelách a o biologické ochraně rostlin. K vidění bude velkoformátová fotografická výstava o půdě a zároveň zde bude pokřtěna nová publikace "Zdravá půda pro budoucnost".


Program Biologického centra AV ČR

4 Bees aneb o včelách se včelami - čtvrtek 25.8., plocha 117 (dětský svět vlevo za hlavní bránou)

Vědci z Biologického centra zvou do své Mobilní laboratoře v airstreamovém stříbrném karavanu, kde představí výsledky svého výzkumu o včelách, a nejen to. Přijďte se podívat na detailní fotografie nově objevených výběžků na včelím žihadle. Ukážeme Vám, jak používat pesticidy, abychom co nejméně ohrozili včely a jiné živočichy, včetně chráněných sršní. Zároveň vysvětlíme, jak je to s výskytem invazních sršní na území České republiky, pro koho jsou nebezpečné, a prohlídnete si je pěkně zblízka. Podíváte se na vybavení včelaře, které je nutné k tomu, abychom si pochutnali na sladkém medu a nebude chybět ani ochutnávka medových bonbonů a medu, který vytvořily včely z pokusné a výukové včelnice Biologického centra. Můžete si u nás vytvořit svíčku z pravé včelí plástve a odnesete si i pytlíček se semínky medonosných rostlin pro Vaši minilouku či truhlík.

Vyzrajte na škůdce BIOLOGICKY! - pátek 26.8., plocha 117 (dětský svět vlevo za hlavní bránou)

Mobilní laboratoř Biologického centra v airstreamovém stříbrném karavanu se v pátek promění v ukázkovou výrobnu biologických preparátů proti škůdcům. Dozvíte se, jak můžete sami na své zahrádce vyzrát na nejrůznější škůdce a choroby rostlin. Ukážeme Vám různé rostlinné extrakty, parazitické hlístice a další přirozené nepřátele škůdců. Zájemci si budou moci odnést brožurku s podrobnými návody na výrobu vlastních biopreparátů v domácích podmínkách.

Mezinárodní konference: SCIENCE FOR SMART AND SUSTAINABLE AGRICULTURE - pátek 26.8. 9:00 - 17:00, Národní pavilon Z, seminární místnost A + B + C

Vědci z Biologického centra AV ČR přednesou své příspěvky na odborné konferenci Science for Smart and Sustainable Agriculture.

Výstava Bez půdy to nepůjde - po celou dobu konání výstavy, pavilon R3

Velkoformátová fotografická výstava na 16 panelech informuje o významu půdy pro lidstvo obecně i o potřebě smysluplného a trvale udržitelného využívání půdy v České republice. Upozorňuje na poškozování půdy nesprávnými technologiemi a uvádí i několik příkladů výzkumu aktuálních problémů, které se týkají půd. Tato výstava vám umožňuje nahlédnout do fascinujícího světa v půdě a pochopit význam půdy pro život na Zemi.

V rámci výstavy zde bude pokřtěna nová publikace Zdravá půda pro budoucnost, která na základě soudobých poznatků přibližuje principy fungování půd, zdůrazňuje nutnost ochrany půdy před postupující degradací a potřebu šetrného hospodaření s ohledem na dlouhodobou udržitelnost zemědělství. 

Tyto stránky provozuje Ministerstvo zemědělství © 2021