Bezpečnost potravin

BILLA podporuje české ekozemědělství

Vydáno: 19. 5. 2010
Autor:

BILLA finančně podpoří Fond rozvoje českého ekozemědělství při AK ČR.

V letošním roce zahajuje BILLA projekt na podporu českého ekozemědělství. S ohledem na velký zájem spotřebitelů o nabízené bioprodukty, a s cílem získat další tuzemské dodavatele, převede společnost BILLA část výnosu z prodeje biologicky odbouratelných nákupních tašek v celkové výši nejméně 2 milióny korun do nově utvářeného Fondu rozvoje českého ekozemědělství při Agrární komoře ČR.
„Naše bio by skutečně mělo být naše,“ tvrdí Jaroslav Szczypka, generální ředitel společnosti BILLA v ČR a SR. V současné době nakupuje BILLA od českých producentů jen asi 50 % ze všech nabízených bioproduktů. Zájem BILLY je však o mnoho vyšší. Právě proto se chce BILLA ve spolupráci s Agrární komorou zasadit o další rozvoj českého ekozemědělství.
BILLA je prvním zahraničním řetězcem v České republice, který se odhodlal k takovéto podpoře.
BILLA, integrální součást společnosti REWE International AG, působí v ČR již 19 let. BILLA nyní nabízí celkem 250 různých druhů biopotravin. Vlastní značku „Naše bio“ nese 132 z nich. V rámci podpory potravin v biokvalitě je společnost BILLA již třetím rokem zlatým partnerem (Gold Partner) konference Bio Summit, jejíž letošní ročník se uskutečnil ve čtvrtek 8. dubna.
www.nasebio.cz

Potravinářský zpravodaj XI, 2010, č. 3, s. 11