Navštivte také

Předchozí reklama
Následující reklama
Počet záznamů: 12
Navštivte také: MZe ČR – Bezpečnost potravin
MZe ČR – Bezpečnost potravin
Navštivte také: Ministerstvo zdravotnictví ČR
Ministerstvo zdravotnictví ČR
Navštivte také: Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Navštivte také: Státní veterinární správa ČR
Státní veterinární správa ČR
Navštivte také: Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Navštivte také: Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Navštivte také: Státní zdravotní ústav
Státní zdravotní ústav
Navštivte také: Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Navštivte také: Kancelář WHO v České republice
Kancelář WHO v České republice
Navštivte také: Evropská rada pro informace o potravinách
Evropská rada pro informace o potravinách
Navštivte také: Víš co jíš? (informace o výživě)
Víš co jíš? (informace o výživě)
Navštivte také: Knowledge Junction EFSA
Knowledge Junction EFSA

Přidat článek 4. ročník akce "Za tajemstvím potravin aneb Víš, co jíš?" navštívilo přes 2000 účastníků do kategorie

Aktivity ICBP > Zdroje ICBP - Archiv> Aktivity ICBP> Zdroje ICBP - Archiv
Aktuality > Aktuality

4. ročník akce "Za tajemstvím potravin aneb Víš, co jíš?" navštívilo přes 2000 účastníků

Vydáno: 16.10.2018
Tisk článku
Autor: ICBP MZe
Čtvrtý ročník akce pro rodiny s dětmi a školní kolektivy se konal ve dnech 2. - 6. října 2018.

Sekce potravinářských výrob - Úřad pro potraviny Ministerstva zemědělství, ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem Praha pořádaly již 4. ročník akce „Za tajemstvím potravin aneb Víš, co jíš?“, zaměřené na původ potravin, zdravou výživu a správné zacházení s potravinami.  

Akci navštívilo přes 2000 účastníků, převážně rodin s dětmi a školních kolektivů, ale i dospělých návštěvníků, kteří měli zájem o publikace zaměřené na zdravou výživu a správné zacházení s potravinami.  

Vzhledem ke kladnému hodnocení předchozích ročníků a velkému zájmu účastníků byla v letošním roce akce rozšířena také o vzdělávací tematické workshopy pro žáky základních škol, které se konaly 2. – 4. října 2018. Vzdělávací workshopy byly rozděleny na dvě části, výukový program „Jíme zdravě a s chutí“ a praktickou část, která probíhala v gastrostudiu Národního zemědělského muzea ve spolupráci se Středním odborným učilištěm gastronomie a podnikání z Prahy 9. Žáci základních škol si v gastrostudiu pod dohledem lektorů vyzkoušeli přípravu jednoduchých svačinek a seznámili se se základními hygienickými pravidly, která se musí při práci s potravinami dodržovat. Odměny v podobě krabiček na svačinu poskytl Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) v rámci propagace značky KLASA.  

Při tradiční soutěžní akci „Za tajemstvím potravin aneb Víš, co jíš?“,která probíhalav pátek 5. a v sobotu 6. října, děti na startu obdržely hrací kartu, do které měly získat razítka za splnění úkolů na jednotlivých 10 stanovištích. Úkoly a témata stanovišť vycházely z výukových programů pro základní školy „Jíme zdravě a s chutí“ a „Výživa ve výchově ke zdraví“, které jsou veřejnosti přístupné na webových stránkách www.viscojis.cz/teens.   Programy jsou založeny na základních hygienických pravidlech pro zacházení s potravinami zformulovaných Světovou zdravotnickou organizací (WHO) do tzv. „5 klíčů k bezpečnému stravování“. 

Po splnění úkolů a získání razítek do hrací karty dostal každý soutěžící diplom a zajímavou cenu. Celkem bylo dětem rozdáno 1150 cen.  

Kromě soutěžních stanovišť byla pro děti připravena také kreativní dílna s řadou zajímavých výtvarných aktivit. Pro menší děti se v průběhu akce konaly krátké hudební vstupy umělecké dvojice „Vanda a Standa“, která hraje dětem veselé tematické písničky a děti do nich aktivně zapojuje.  

Pro dospělé návštěvníky byly k dispozici zdarma publikace Informačního centra bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství tematicky zaměřené na výživu, správné zacházení s potravinami a bezpečnost potravin, včetně výukových materiálů – pracovních sešitů pro žáky prvního i druhého stupně základních škol.  

Celá akce „Za tajemstvím potravin aneb Víš, co jíš?“ byla velmi kladně hodnocena, účastníky zaujaly kvalitní tematické pomůcky a kreativní soutěžní úkoly. Rodiče a pedagogové ocenili především předávání informací o zdravé výživě hravou a nenásilnou formou, vhodnou pro děti. Účastníci projevili zájem o další podobné akce.

 

Tyto stránky provozuje Ministerstvo zemědělství © 2018